Innesvingen Ligan 2008/2009

Results - V11-12 (09/03/2009 - 16/03/2009)

Select Matchday:

2009-03-09
19:00    6A Torslanda Ladys-1A MAP Sverige 22.5:0.5
19:00    7A Team Svåger-10A Lasse Grävare0:3
19:00    8A Torslanda Damer-9A Mulliganerna3:0
2009-03-10
19:00    3B Mannerfelt-5B Bror & Jag0:3
19:00    6B Infratech 1-1B Wagglers0:3
19:00    7B Spicy-Air-10B Team Hällene0.5:2.5
19:00    8B KBA Lefty´s-9B Tattarn & Fänrik Fjun2.5:0.5
2009-03-11
19:00    3C Snedseglarna-5C The Crackers3:0
19:00    6C Slicers-1C Midroc Elektro2:1
19:00    7C Nykomlingarna-10C Betong Konsulten3:0
19:00    MAN-9C LAGE3:0
2009-03-16
19:00    3E Goldwell-5E Unlucky Basatrds3:0
19:00    6E Medinfo West-1E The Hagenz-:-
19:00    7E Itchy & Scratchy-10E Fredrik Sebastianz0:3
19:00    8E Hazard Golf-9E Börjessonz0:3
2009-03-17
19:00    4F Råberg-7F Mölndals GK2:1
19:00    6F Furios Golfers-8F Hackarn & Huggarn1:2
19:00    9F Team Scottie-10F Mölndals GK3:0
19:00    5F Chip & Putt-1F Kodepojkarna1:2
2009-03-18
19:00    3D Susannorna-5D Dubbelpeggarna1.5:1.5
19:00    6D EDM Consult-1D Team Sjö-Bo0:3
Lag som inte är planerade ännu: 2A Lasse Grävare, 2B Lennarts, 2C Team WoW, 2D Tår Masters, 2E Lagnamn, 2F PeLa, 3A Knoll & Tott 2009, 3F Sjögärde Elit, 4A Norrlänningarna, 4B Henrik Martins, 4C Veteranerna, 4D Stållarna, 4E Kott å Snätt, 5A Lars Tommy, 7D Left Is Right

« Prev. Matchday   07 08 09 10 11 12   Next Matchday »


Division A

Placering Lag Matcher Vinster Oavgjorda Förluster Poäng
1 (1) 3A Knoll & Tott 2009 17 
2 (2) 2A Lasse Grävare 16 
- (3) 6A Torslanda Ladys 16 
4 (4) 9A Mulliganerna 13 
5 (5) 10A Lasse Grävare 11 
6 (6) 8A Torslanda Damer 10 
7 (7) 4A Norrlänningarna 6.5 
8 (8) 1A MAP Sverige 2 4.5 
9 (9) 7A Team Svåger
10 (10) 5A Lars Tommy

Division B

Placering Lag Matcher Vinster Oavgjorda Förluster Poäng
1 (1) 5B Bror & Jag 20 
2 (2) 4B Henrik Martins 17.5 
3 (5) 1B Wagglers 16.5 
- (3) 8B KBA Lefty´s 16.5 
5 (3) 7B Spicy-Air 14.5 
6 (7) 2B Lennarts
- (6) 3B Mannerfelt
8 (9) 9B Tattarn & Fänrik Fjun 6.5 
9 (8) 6B Infratech 1
10 (10) 10B Team Hällene 5.5 

Division C

Placering Lag Matcher Vinster Oavgjorda Förluster Poäng
1 (1) 6C Slicers 20 
2 (2) 1C Midroc Elektro 17.5 
3 (5) 3C Snedseglarna 16 
- (3) 7C Nykomlingarna 16 
5 (4) 2C Team WoW 12.5 
6 (7) MAN 12 
7 (6) 4C Veteranerna 11 
8 (8) 10C Betong Konsulten
9 (9) 9C LAGE
10 (10) 5C The Crackers

Division D

Placering Lag Matcher Vinster Oavgjorda Förluster Poäng
1 (1) 1D Team Sjö-Bo 16.5 
2 (2) 2D Tår Masters 9.5 
- (3) 3D Susannorna 9.5 
4 (5) 6D EDM Consult 5.5 
5 (7) 5D Dubbelpeggarna 4.5 
6 (4) 7D Left Is Right
7 (6) 4D Stållarna 3.5 

Division E

Placering Lag Matcher Vinster Oavgjorda Förluster Poäng
1 (1) 10E Fredrik Sebastianz 21 
2 (3) 3E Goldwell 18 
3 (2) 5E Unlucky Basatrds 16.5 
4 (4) 2E Lagnamn 15 
5 (6) 9E Börjessonz 12.5 
6 (5) 6E Medinfo West 12 
7 (7) 1E The Hagenz
8 (7) 8E Hazard Golf
9 (9) 4E Kott å Snätt
10 (10) 7E Itchy & Scratchy

Division F

Placering Lag Matcher Vinster Oavgjorda Förluster Poäng
1 (2) 8F Hackarn & Huggarn 16 
2 (3) 6F Furios Golfers 13 
3 (1) 3F Sjögärde Elit 13.5 
4 (4) 4F Råberg 13 
5 (5) 1F Kodepojkarna 11 
6 (6) 10F Mölndals GK 9.5 
7 (7) 5F Chip & Putt 8.5 
8 (8) 9F Team Scottie 7.5 
9 (9) 2F PeLa
10 (10) 7F Mölndals GK

Division G